geyicht 2.jpg

Vítejte. Mé jméno je Pavel Ovesný a jsem ten, kdo bude s vámi pracovat na vaší hudbě či jiném audio projektu. Jistě jste si často položili otázku, co je to, co daná skladba musí mít aby si ji posluchač pustil znovu a zase. Jistě mnohé je na vašem skladatelském umu. Často je to ale i o tom, že víc uší víc slyší a mým úkolem je najít ty silné momenty vaší skladby a patřičně je zdůraznit. Je to jako s krásnou ženou – vy jste ta krásná žena a já jsem váš vizážista, který vám pomůže odhalit vaši krásu. Musíme se ale oba připravit na to, že naše spolupráce může obsahovat i kritiku. Jsem zde od toho abych našel to pozitivní na vaší tvorbě, ale jsem zde i pro to abychom společně ta slabší místa eliminovali. Zkrátka, nesmíme nic podcenit a odfláknout – skladbu budeme poslouchat dalších x let.

 Jak již jistě tušíš – naše spolupráce bude i dost o filozofii a schopnosti na sobě pracovat, vzít si čas a udělat skutečně vymazlenou nahrávku. I já se od tebe jistě něco nového naučím. Nejsem nahrávací studio v pravém slova smyslu – Studio vzniklo jako "punk" kdy nic není problém dělat, pakliže jsi taky svobodmyslný muzikant. Klidně s tebou půjdu točit nějak do tunelu i když ti všichni budou tvrdit, že to bude děs. Jsem fanda neotřelých přístupů a porušování pravidel. 

Jsem pro otevřenou komunikaci. Nemám moc rád "prdelkování" že se něco klientovi neříká. Když si myslím, že se pleteš anebo něco zní blbě, řeknu ti to. Stejný přístup vyžaduji od tebe ke mně. Občas se na sebe i můžeme naštvat. Ale to nemění nic na tom, že tvé zadání a přání respektuji a budu s tebou jednat vždy v úctě a respektu.

Kapacita mého studia jsou dvě izolované místnosti, kdy obě jsou odděleny od režie. Další prostory pro tišší nástroje lze využít v režii, což je můj byt. Jsou mi bližší projekty lidí, jenž si vytváří nahrávky sami doma a potřebují k tomu další pár uší, který jim pomůže jejich dílo posunou dál. Mé prostory jsou vhodné i pro natáčení reklam, podcastů dialogů atp.

         Pokud nemáš příliš moho času na cestování do studia,  můžeme vše řešit online, ale mám takové pravidlo, že kdyby tvá hudba už měla 3. kolo připomínek, je pružnější řešit vše osobně - zlaté pravidlo jsou dvě kola připomínek a ta jsou i v ceně zahrnuta. Velice vítám, když budeme mix řešit spolu a osobně od začátku. Když mi k masteringu dodáš skladbu vedle které by sis dokázal představit hrát svoji skladbu ve stejném playlistu, bude to jedině dobře.

   Zkrátka jsem takové jiné studio a zakládám si na dobrém či přímo kamarádském vztahu s klientem a tak těším se na každá nová hudební přátelství.

 

 

Kdo jsem?

Jsem aktivním muzikantem už nějakých 22 let a studiové práci se věnuji někdy od roku 1999 a mám ještě zkušenosti i s analogovým záznamem. Momentálně jsem kytaristou a zpěvákem skupin Křupky a Pajoche. Autorky jsem se podílel na 3 albech a několika singlech. Z pozice mistra zvuku jsem se podílel na jedné desítce alb a několika desítkách singlů (holt je doba singlová). Mezi výrazné body mé spolupráce patří bezesporu práce na dialozích pro nejprodávanější českou hru Kingdom Come : Deliverance, spolupráce s Larry Hauserem na audioknize Poklad Byzantského Kupce či skladba Zlatá Rybka od Soundna, jenž plně vznikla v Postudiu a stala se sedmou nejhranější skladbou rádia Proglas v roce 2015. V mém studiu pravidelně pracuji na podcastu Homo Politicus či spolupracuji se Svobodným Přístavem.